LMG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP.K., ul. Waryńskiego 32–36, 86-300 Grudziądz [zobacz jak dojechać]

Poznaj nasze technologie i innowacyjne rozwiązania

  • Technologie

3m

Aluminium zastosowane w podstopiu ocieplacza zwiększające izolacje termiczną

Materiał EVA

 Ethylene Vinyl Acetate – materiał składający się w ok.82% z polietylenu i 18% z octanu winylu, po dodaniu odpowiednich środków spieniajacych, kikerów oraz barwników, staje się super lekkim tworzywem, które doskonale się sprawdza się w produkcji obuwia klapkowego, wodoodpornych elementów technicznych oraz folii izolacyjnych. Technologia produkcji wyrobów z EVA jest jedną z trudniejszych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sam granulat modyfikowany jest najnowocześniejszymi środkami spieniajacymi. Główne zalety materiału EVA to przede wszystkim lekkość przy zadawalajacej ścieralności, całkowitej wodoodporności, a także łatwość wybarwiania, spowodowały że materiał ten znalazł doskonałe zastosowanie w produkcji obuwia. Poza tym posiada on doskonałą izolację od zimna, dzięki czemu doskonale sprawdza się w ekstremalnie niskich temperaturach. Buty z materiału EVA mają również możliwość posiadania podnoska I wkładki antyprzebiciowej.

Materiał Evapur

Wełna

levirex

neoprene

pu system

Poliuretan jest tworzywem chemoutwardzalnym. W celu otrzymania tego materiału miesza się dwa składniki: POLYOL I IZO, które występują w formie cieczy. Materiał PU można również modyfikować podobnie jak PCV. Jest to materiał z którego można uzyskać produkty od bardzo miękkich (pianki poliuretanowe, obuwie) do twardych (elementy konstrukcyjne). Zaletą kaloszy PU jest również możliwość wkładania do form przed wtryskiem podnosków i wkładek antyprzebiciowych. Buty z materiału PU są lżejsze od PCV o 40% i nie twardnieją na mrozie. Dzięki wysokiej jakości materiałowi doskonale nadaje się do produkcji obuwia roboczego.

pvc system

Polichlorek winylu, tworzywo termoplastyczne. Powstaje przez polimeryzację chlorku winylu. Długie łańcuchy węglowe tworzą liniową strukturę tworzywa. PCV poprzez różnego rodzaju dodatki można modyfikować, uzyskujać tworzywo np. o różnej twardości. Głównymi dodatkami do PCV są:

  • stabilizatory
  • zmiękczacze
  • wypełniacze
  • dodatki uszlechetniające

Po wymieszaniu ww. składników z PCV i przepuszczeniu mieszanki (tzw. Dry blend) przez wytłaczarkę zakończonej nożem obrotowym, uzyskujemy granulat, który pod włpywem wysokiej temperatury przyjmuje postać płynną i jest wtryskiwany do formy, przyjmująć jej kształt.

PCV jest tworzywem, które dzięki odpowiednim dodatkom może być olejo lub kwasoodporne. Jest to tworzywo, które jest najtańszym tworzywem stosowanym w obuwnictwie. Doskonale się również nadaje do recyklingu, gdyż po rozdrobnieniu może być powtórnie zawracany, przetapiany i wtryskiwany.

Jak to jest zrobione - PVC Lemigo

 

Skóra naturalna

Porównanie technologii

  • Innowacyjne
    rozwiązania

  • Guma

Guma

dzianina baranizowana

softfoam

wodoszczelne

Obuwie oznaczone znakiem Zdrowa Stopa, posiada pozytywną opinię Instytutu Przemysłu Skórzanego w łod